«Чужих дітей не буває», або Як державна виконавча служба Житомирщини примушувала несумлінних батьків виконувати свій обов’язок

 Понад 345,5 мільйонів гривень – саме стільки коштів органи державної виконавчої служби області стягнули торік на користь 27424 дітей Житомирщини. Це більш ніж утричі перевищує минулорічний показник.

         Стимулюючим фактором для  тих, хто ухиляється від сплати аліментів,  стало уведення в дію у 2018 році двох пакетів законів, яких у суспільстві охрестили «Чужих дітей не буває». Тож понад 115 мільйонів гривень із загальної суми стягнутих коштів –  результат застосування до боржників примусових засобів впливу відповідно до цих законів.

          Протягом 2018 року державні виконавці області винесли 6,5 тисяч постанов про встановлення боржникам тимчасового обмеження у праві керувати транспортними засобами, користуватися зброєю та полювати, а також  виїздити за межі України. Такі постанови виносяться стосовно всіх неплатників, які мають заборгованість понад 4 місяці. 522 боржників оголошено у розшук.

           Ще одним ефективним впливом на несумлінних батьків є застосування до них такого покарання, як суспільно корисні роботи. З цією метою державні виконавці склали 1794 протоколипро вчинення боржниками адміністративного правопорушення (ст. 183-1 КУпАП). Від часу дії закону«Чужих дітей не буває» судами області винесено 285 постанов про призначення злісним неплатникам суспільно корисних робіт, кошти від яких (а це майже 130 тисяч гривень) були спрямовані на погашення заборгованості з аліментів їхнім дітям.   

          Органи державної виконавчої служби області не сповільнюватимуть темпи «наступу» на боржників і у році нинішньому. Адже захист прав найменших громадян Житомирщини – пріоритет їхньої роботи.