Хто не платить вчасно – сплатить більше!

             Щоденна наполеглива праця органів державної виконавчої служби задля захисту економічних прав найменших жителів області приносить вагомі результати: за 8 місяців нинішнього року  на користь дітей стягнуто  понад 227 млн гривень аліментів. Додатково діти отримали 3,2 млн «штрафних» гривень за тривалу несплату коштів їхніми батьками та 315 тис. гривень – від виконання горе-батьками суспільно корисних робіт.

           У боротьбі з тими, хто забуває піклуватись про власних нащадків, компромісів немає. Це відчув на собі житомирянин, який кілька років ігнорував рішення суду про сплату аліментів. Працівники Богунського відділу державної виконавчої служби м. Житомир Головного територіального управління юстиції у Житомирській області застосували до боржника низку тимчасових обмежень: у праві керування транспортними засобами, полювання, користування зброєю, виїзду за межі України. Окрім цього, арештували його майно і нарахували 50 % штрафу від загального боргу за несплату коштів понад 3 роки.

            Тож замість 62,3 тис. гривень заборгованих дитині аліментів батько змушений був віддати понад  93 тисячі. А якщо врахувати 10 відсотків виконавчого збору від  суми боргу, перерахованих  на рахунок відділу, то вийшло усі 100 тисяч гривень.     

            На майбутнє чоловік, певне, добре подумає, перш ніж залишати дитину без коштів на її утримання бодай на один місяць. Адже якщо існує заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці, такий неплатник гарантовано потрапляє до Єдиного реєстру боржників. А далі – під дію жорстких, у тому числі фінансових, санкцій законів #ЧужихДітейНеБуває.