Майже 600 тисяч «додаткових» коштів отримали діти торік від батьків-боржників

Важливою новацією другого пакету законів «Чужих дітей не буває», чинного з 28 серпня 2018 року, стало впровадження додаткових штрафних санкцій за тривалу несплату аліментів.

        Тож якщо сукупний розмір такої заборгованості перевищує суму відповідних платежів за один рік, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 20 відсотків від суми заборгованості. За накопичену понад два роки заборгованість штраф становить уже 30 відсотків. А понад три роки – накладається штраф у розмірі 50 відсотків від суми заборгованості зі сплати аліментів. Ці штрафи спрямовуються безпосередньо дітям і є своєрідною компенсацією за несвоєчасне отримання ними коштів.

         Торік, з часу дії нового законодавства, що посилює захист прав дітей та запроваджує інститут відповідального батьківства, державні виконавці Житомирщини стягнули майже 600 тис. грн. штрафів, які  були перераховані дітям. Тільки за неповний місяць нового року  з горе-батьків стягнуто 41 тисячу гривень таких «додаткових» коштів.   

          Отже, ініційовані Міністерством юстиції зміни в законодавстві працюють і хоча й у примусовий спосіб, та все ж пробуджують у батьків почуття відповідальності за своїх  дітей.