Молоді, яка голосуватиме вперше, розповіли усе «від А до Я» про виборчий процес

        На Житомирщині просвітницька кампанія «Я маю право голосу!», ініційована Мін’юстом спільно з ЦВК,  набирає обертів. Фахівці знайомлять учасників виборчого процесу, а насамперед молодь, з базовими поняттями виборчого законодавства, процедурою голосування, можливими правопорушеннями під час виборів та юридичною відповідальністю за такі дії.

        Один з таких інформаційно-просвітницьких заходів для молоді, яка голосуватиме вперше, відбувся 20 березня в Житомирі. Його організаторами виступили НУО «Сучасний формат» у співпраці з Головним територіальним управлінням юстиції у Житомирській області, Громадською мережею «ОПОРА».

         Начальник Головного територіального управління юстиції Олександр Грабар познайомив  молодь (а на захід прийшли студенти з різних закладів вищої освіти Житомира) з алгоритмом дій для реалізації свого виборчого права,  що робити у випадку, коли представник електорату не знайшов себе у списку виборців, а також як діяти у разі тимчасової зміни місця голосування та які документи для цього знадобляться. Нагадав очільник обласної юстиції  і про саму процедуру голосування, день та час проведення чергових виборів Президента України (31 березня з 8:00 до 20:00).

         Під час заходу молоді, яка виявила напрочуд активну зацікавленість, розповіли про відповідальність за порушення у ході виборчого процесу та як не потрапити на гачок інформаційних маніпуляцій.

         Студенти отримали інформаційні матеріали Мін’юсту, що ілюструють процеси виборчого права та є своєрідною «дорожньою картою» для тих, хто цього року голосуватиме вперше.