Про правила тимчасового виїзду з дитиною за кордон докладно

  Незабаром розпочнуться літні канікули, тому не зайве буде нагадати батькам правила тимчасового виїзду з дитиною за кордон, у тому числі для оздоровлення та відпочинку, які було запроваджено завдяки ініціативі Мін’юсту #ЧужихДітейНеБуває.

         Зміни до низки законів дозволяють тимчасово виїхати з дитиною за кордон без обов’язкового отримання нотаріально посвідченої згоди другого з батьків. Нові правила стосуються виїзду дитини, чиї батьки розлучені або проживають окремо, а один із них сплачує аліменти на дитину або заборгував із їх сплатою.

           Метою такої поїздки мають бути:

     ✔лікування;

     ✔навчання;

     ✔участь у дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких туристичних, дослідницьких, спортивних заходах;

✔оздоровлення та відпочинок.

            Розглянемо порядок виїзду за кордон дитини, якщо вона проживає з одним із батьків, який не перешкоджає другому з батьків у побаченнях і спілкуванні з дитиною.

           У такій ситуації не потрібно отримувати дозвіл другого з батьків на виїзд за кордон дитини на строк до 1 місяця.

           Для цього слід:

–  повідомити другого з батьків про державу перебування, мету та тривалість поїздки рекомендованим листом, якщо відоме місце його проживання;

–  пред’явити на кордоні копію рішення суду або органу опіки і піклування про визначення (підтвердження) місця проживання дитини.

           Працівники прикордонної служби можуть попросити батька/матір пред’явити документи, які підтверджують підстави та строк перебування з дитиною за кордоном. Однак вимагати нотаріально посвідчену згоду на виїзд від другого з батьків не мають права!

          Водночас  слід пам’ятати про обов’язок дотримуватися строків перебування з дитиною за кордоном. За умисне порушення цих строків настає адміністративна відповідальність – штраф від 1700 до 3400 грн  та втрата права виїзду з дитиною за кордон без згоди другого з батьків на рік.

 

#ЯМАЮПРАВО