Своєчасно не сплатили аліменти – стали заручниками закону #ЧужихДітейНеБуває

        Запроваджені законом #ЧужихДітейНеБуває санкції для тих, хто ухиляється від фінансової підтримки своїх дітей, дали можливість державним виконавцям стягнути з початку нинішнього року на користь дітей Житомирщини понад 90 мільйонів гривень.

         Так, заходи примусового впливу були застосовані працівниками Богунського відділу державної виконавчої служби міста Житомир Головного територіального управління юстиції у Житомирській області до батька двох дітей, який тривалий час не сплачував своїм нащадкам аліментів. Боржника обмежили у праві керування транспортними засобами, володіння зброєю, полювання та виїзду за межі України, наклали арешт на майно. А оскільки заборгованість перевищила три роки, винесли постанову ще й про накладення штрафу в розмірі 50 відсотків від заборгованої суми. Тож нарешті діти дочекалися від батька і аліментів, і коштів від штрафу, що сукупно становить майже 91 тисячу гривень.  

          Інший житомирянин  заборгував своїй дитині понад 90 тисяч гривень. Та після вжитих державними виконавцями аналогічних санкцій змушений був повернути дитині  кошти у повному обсязі, а на додаток – половину від цієї суми як компенсацію за багаторічне накопичення боргу з  аліментів.

          Батьки провинні розуміти, що несплата аліментів є злочином не тільки перед власними дітьми, а й перед законом. Усвідомлене ставлення до своїх обов’язків – крок назустріч відповідальному батьківству, шанс для дитини на повноцінний і всебічний розвиток.