Тема дня – правові аспекти регулювання роботи друкованих ЗМІ і не тільки

             Правові аспекти регулювання роботи друкованих засобів масової інформації та інтернет-видань, як протистояти «фейковим журналістам», шляхи вирішення проблеми професійного статусу журналіста в правовому полі – ці та інші теми були предметом обговорення під час панельної дискусії, що відбулася напередодні Дня журналіста у Житомирі.

            До участі в дискусії були запрошені експерти проекту «Інформаційно-моніторингова кампанія виборів-2019 і Вінницькій та Житомирській областях», працівники Головного територіального управління юстиції у Житомирській області, журналісти місцевих засобів масової інформації (ЗМІ).

            Головна спеціалістка відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Головного територіального управління юстиції Іванна Грабовська розповіла присутнім про процедуру державної реєстрації друкованих ЗМІ, видачі свідоцтв про державну реєстрацію; коли такий документ може бути визнаний недійсним та таким, що втратив чинність, про наслідки ненадсилання контрольних примірників друкованих видань до реєструючого органу тощо. Серед учасників дискусії були розповсюджені інформаційні матеріали Мін’юсту, зокрема в рамках інформаційної кампанії “Відповідальне батьківство”, де чітко розписується алгоритм дій у тих чи інших аспектах життя, спрямований на захист прав найменших українців.

          Порушені під час дискусії питання сьогодні озвучувалися і в прямому ефірі радіо «Житомирська хвиля». Гостями студії були начальник Головного територіального управління юстиції у Житомирській області Олександр Грабар та головна спеціалістка зв’язків з громадськістю Алла Близнюк. Ведуча прямого ефіру – журналістка Валентина Тичина.