У центрі уваги – відповідальне батьківство

 

        В рамках реалізації всеукраїнської правопросвітницької кампанії «Відповідальне батьківство», заступник начальника відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Житомирській області Олена Шабнська побувала на загальних батьківських зборах у Житомирській загальноосвітній школі №5.

         Фахівець розповіла батькам про ініціативи Мін’юсту, спрямовані на забезпечення належного утримання дітей, а отже, на захист прав найменших наших громадян. Поінформувала і про те, які заходи впливу чекають на несумлінних батьків, які своєчасно не сплачують аліменти своїм дітям.   

        Присутні дізналися також, як можна отримати податкову знижку на оплату навчання дитини, орієнтований розмір якої наразі становить 18 % від фактично сплаченої за навчання суми, та як можна отримати знижку на оплату навчання дитини у дитячих садках, гуртках, секціях, школах, профтехучилищах, коледжах та закладах вищої освіти.

        Під час зустрічі фахівець порушила ще одну тему, що залишається актуальною в молодіжному середовищі, – булінг. Олена Шабінська нагадала про роль батьків у справі виховання дітей, відповідальність за вчинення булінгу, яка, відповідно до чинного законодавства, застосовується до неповнолітніх віком від 16 років та батьків, чиї діти вчинили булінг у віці від 14 до 16 років.