У житомирських школах учням розповідали про їхні права

          Учні закладів загальної середньої освіти Житомирщини продовжують дізнаватися про свої права за допомогою уроків «Я маю право!».

           Так, 5 вересня фахівці Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Житомирській області завітали до учнів третіх та шостих класів ліцею № 2, а також  дев’ятих класів ЗОШ № 19 міста Житомир. Метою зустрічі було ознайомити школярів з правами дітей та донести до них, яку важливу роль відіграють права в житті людини.
         Працівники юстиції розповіли учням про Конституцію України та про Конвенцію ООН про права дитини. Після чого в інтерактивній формі, за допомогою ігор та практичних завдань, вивчали власні права та можливості їх захисту у разі порушення.

          «Реалізуючи свої права, не можна порушувати права інших людей», – визначальна ідея заходів у шкільних колективах.

          Під час уроку учні заповнювали картку «Права дитини» та активно коментували, якими правами вони вже користуються.

          А для учнів старших, дев’ятих, класів проведено зустріч у форматі відеолекторію з елементами тренінгу на тему: «Знай свої права!».

          У рамках зустрічі, яка пройшла у формі жвавого діалогу, працівники юстиції ознайомили учнів із видами юридичної відповідальності (адміністративної та кримінальної) та  з якого віку вона настає.

          Наприкінці правових уроків учні отримали інформаційні матеріали з переліком прав дітей, роз`ясненнями щодо роботи органів системи безоплатної правової допомоги та про загальнодержавний проєкт «Я МАЮ ПРАВО!».