Вибори без порушень

На Житомирщині триває просвітницька кампанія «Я маю права голосу». А відтак фахівці Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції продовжують проводити зустрічі зі студентською молоддю, аби поінформувати її про порядок голосування під час другого туру президентських виборів. Так, фахівці Житомирської юстиції спільно з Управлінням забезпечення прав людини у поліцейській діяльності Національної поліції України провели відкриту лекцію «Я маю право голосу» для студентів Житомирського державного університету ім. І. Франка.
Студентам, які цього року вперше голосували на виборах, детально роз’яснили питання щодо перевірки у списках виборців та звернули увагу, що змінити місце голосування у другому турі можливо до 15 квітня.
Окрім цього, розповіли про основні порушення, які виникали на Житомирщині під час першого туру виборів, та санкції за їх вчинення. Також під час заходу студентів поінформували про такі порушення у день виборів, як: фото- або відеозйомка заповнених виборчих бюлетенів, пошкодження виборчих скриньок, винесення виборчого бюлетеня за межі виборчої дільниці та ін. Розглянули також ситуації, учасниками та свідками яких стала молодь, зокрема, стосовно порядку реагування на порушення виборчого законодавства, створення перешкод для осіб з вадами зору.