Житомирщина займає лідируючу позицію в Україні за показником стягнення аліментів

            За підсумками роботи органів державної виконавчої служби протягом останніх шести місяців,  Житомирщина з-поміж інших областей опинилася у лідерах щодо стягнення аліментів. На цьому наголошувалося під час прес-конференції, що відбулася в Головному територіальному управлінні юстиції у Житомирській області сьогодні, 10 липня.

            «На кінець першого півріччя поточного року в органах державної виконавчої служби області на виконанні перебувало 22,7 тисяч рішень про стягнення аліментів. Серед аліментників, як не прикро, майже 5 відсотків – жінки, – сказав начальник  Управління державної виконавчої служби  Головного територіального управління юстиції Петро Данилишин. –  Всього з початку року державними виконавцями на користь дітей області стягнуто 120,9 млн грн аліментів. Такого показника вдалося досягти завдяки реальним механізмам примусового впливу на безвідповідальних батьків, передбачених двома пакетами законів #ЧужихДітейНеБуває. Додатково діти отримали 3 млн грн від штрафів, які сплатили їхні батьки-боржники залежно від суми та тривалості терміну заборгованості: понад 1 рік – 20%, 2 роки – 30%, більше 3 років – 50%».

           Крім того, дітям було перераховано майже 236 тис. грн за виконання  злісними неплатниками аліментів суспільно корисних робіт. Ці роботи вони виконують у 18-ти районах області та у м. Житомир.

          За  словами Петра Данилишина, одним з найбільш дієвих засобів впливу на боржників є заборона покидати межі країни, керувати автомобілем, користуватися зброєю та полювати. Нині такі обмеження, які спонукають багатьох неплатників швидко погашати заборгованість, застосовані до майже 5 тисяч осіб.

           Укладення Міністерством юстиції України у січні 2019 року з Державною службою зайнятості та Державною службою України з питань праці двох меморандумів про співробітництво, зазначив керівник Управління державної виконавчої служби, дали поштовх  співпраці територіальних органів державної виконавчої служби  з міськими й районними філіями обласного центру зайнятості, а також з Управлінням Держпраці. Наразі 85 боржників звернулися до центрів зайнятості в регіоні, з них понад 60 – ті, кого Феміда зобов’язала  фінансово утримувати своїх дітей.  Працевлаштовано (на робітничі професії) 33 боржників, майже половина з яких – це неплатники аліментів.

              Такі результати дають право стверджувати, що в українському суспільстві закладається міцний фундамент для формування інституту відповідального батьківства.

          Ліквідація заборгованості з виплати заробітної плати – ще один важливий напрямок діяльності органів державної виконавчої служби Житомирщини. За словами заступника  начальника Управління державної виконавчої служби – начальника відділу організації та контролю за виконанням рішень Головного територіального управління юстиції Дмитра Фещенка, з початку нинішнього року державні виконавці стягнули з підприємств понад 3,6 млн грн заборгованої  заробітної плати на користь 532 працівників. 

          Загалом з початку дії кампанії зі стягнення заборгованості із заробітної плати та інших виплат, пов’язаних з трудовими правовідносинами, що стартувала у квітні торік, державними виконавцями стягнуто майже 11 млн грн та забезпечено виплату 2,3 тис. працівникам заборгованих коштів.

           Темпи своєї роботи щодо якісного виконання судових рішень державна виконавча служба області не сповільнюватиме, резюмували спікери. Адже у центрі її уваги завжди залишатиметься людина та захист її конституційних прав.